Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Słupca

Informacja Wójta Gminy Słupca w sprawie odbioru odpadów komunalnych

INFORMACJA WÓJTA GMINY SŁUPCA

Wójt Gminy Słupca informuje, że od dnia 17 lipca 2018r. firmą obsługującą Gminę Słupca  w zakresie odbioru odpadów komunalnych będzie EKO Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta Sp. z o.o., ul. Łódzka 19, 62-800 Kalisz.


Odbiór odpadów na terenie Gminy Słupca rozpocznie się z dniem 21 lipca br. w określonych w harmonogramie miejscowościach. 


Obowiązujący harmonogram otrzymacie Państwo od sołtysa. Jest on dostępny również na stronie internetowej urzędu gminy – www.gmina.slupca.pl , na tablicach ogłoszeń UG w Słupcy, tablicach sołeckich, podany również został do lokalnych mediów. 


Ponadto informuję, że mieszkańcy będą zobowiązani do zakupu nowych (mogą być używane) pojemników na popiół i pojemników na odpady ulegające biodegradacji. W przypadku braku pojemnika na odpady ulegające biodegradacji, odpady te należy zbierać w workach udostępnionych przez nowego operatora, które otrzymacie Państwo podczas odbioru odpadów. 

Z informacji powziętej z Firmy Eko-SKÓRTEX Gizałki Sp. zo.o. wynika, że pojemniki na odpady ulegające biodegradacji i pojemniki na popiół, które były przedmiotem użyczenia na rzecz mieszkańców, będzie można nabyć na własność, o czym firma ma Państwa informować. 
Odbiór odpadów wielkogabarytowych odbędzie się w ostatnim kwartale 2018 roku, o czym zostaną Państwo poinformowani.

Odpady biodegradowalne (w ramach posiadanych środków finansowych) do końca października odbierane będą 2 razy w miesiącu. Po rozstrzygnięciu przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów - począwszy od listopada 2018 r. Gmina będzie dążyć, by w nowym harmonogramie odbioru odpadów częstotliwość została zmieniona (częstsze odbiory w sezonie letnim). 

Szanowni Państwo


Firma EKO z Kalisza rozpoczyna działalność na terenie Gminy Słupca, dlatego zwracam się z prośbą o zrozumienie i cierpliwość w przypadku nie odebrania odpadów w terminie wskazanym w harmonogramie i zgłaszanie pod numer telefonu podany na harmonogramie.

Dziękuję jednocześnie Państwu za okazaną wyrozumiałość w momencie tak nagłego zaniechania wywozów przez poprzednią firmę, świadczącą usługi odbioru i zagospodarowania odpadów. 

/-/Wójt Gminy Słupca
Grażyna Kazuś


 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Tomasz Gniewkowski 18-07-2018 13:39:17
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Tomasz Gniewkowski 18-07-2018
Ostatnia aktualizacja: Tomasz Gniewkowski 18-07-2018 13:39:17